EFT on ingliskeelne lühend terminist Emotional Freedom Techiques. Eesti keeles on see vastavalt emotsionaalse vabaduse tehnika(d). EFT-d nimetatakse ka energiapsühholoogiaks.
META-EFT on klassikalise EFT edasiarendus, milles keskendutakse inimese psüühika kaitsestrateegiatele ja tööle nendega. META-EFTd õpetas Eestis Tron Enger.

EFT vabastab kiirelt ja tõhusalt energiavoolu takistusi, aitab vabaneda foobiatest ja kroonilistest pingekolletest kehas ning meeles, lahustab traumaatilisi kogemusi jpm.

Elu jooksul võib juhtuda, et kogemused, mida me nende toimumise ajal mingil põhjusel ei suuda läbi töötada, jäävad meie kehasüsteemi alles. Talletatud läbitöötamata energia tuletab ennast meile meelde pingete ja lõpuks valuna. EFT on aidanud vabaneda nii kroonilistest ravile allumatutest vaevustest kui ka piinavatest emotsioonidest. EFT ei ole imevahend, kuid väga tihti on sellest tõhusast ja kiirest tehnikast abi.  Stressihormoonid, mis stressiallika kadudes ringlevad vereringes tund-poolteist pärast vallandumist, võivad kaduda verest EFT toimel mõne minutiga.

EFT näeb negatiivsete emotsioonide kuhjumist ja kehasse takerdumist häirena keha energiasüsteemis. Emotsionaalne stress on suure osa vaimsete ja füüsiliste probleemide algpõhjuseks. Meridiaanipunkte koputades on võimalik saavutada tasakaal keha energiasüsteemis ja emotsionaalne stress kustutada.

EFT ehk energiapsühholoogia seanss eeldab aktiivset koostööd. Seansi eesmärgiks on toetada allasurutud emotsioonide kogemist ja nende vabastamist. See protsess võib olla paras väljakutse, iseäranis kui tegemist on traumaatiliste või lihtsalt valulike kogemustega, mida on aastaid proovitud maha suruda. Seansi edukus sõltub usalduslikust kontaktist ja valmisolekust emotsionaalset koormat kergendada. Seansi ajal istutakse toolil, koputatakse sõrmedega kindlatel energiameridiaanide punktidel ja kasutatakse abistavaid lauseid, mis aitavad kontakti saada ka mõtete tasandiga. Koputamise teraapia on tõhus ja kiire vahend närvisüsteemi tasakaalustamiseks ja toetavate mõttemustrite omandamiseks.

EFT meetodi lõi 1995. a Gary Craig, tema kodulehe ja juhised koputamiseks leiad siit.

ETF teraapiaseansi broneerimiseks kirjuta riina@tulesina.ee või helista 5225452