Tere kallis Riinake!

Tänan Sind järjekordselt väga hea tunni eest, mis andis minule sisemist rahu, enesekindlust, kuhjaga tervist ja palju rõõmu.


Juba lõpulõdvestuse ajal tänasin Sind mõttes, seda teen alati.

Soovin veel kaua koos käia seda imelist rada, mida juhatad.

Rõõmsaid kevadepühi!

Tänutundes,
Urve.Tere, Riina!

Aitäh suurepärase keha ja meeli avardava kursuse eest! :)


Mulle meeldib väga Sinu rahulik, toredasti sõnastatud ja sageli ka veidi humoorikas juhendamine. Enesetunne ning tuju tõusevad tunnis alati üha kõrgematele tasanditele.


Pärast tundi on energiatase võimas ja püsiv. Olen märganud, et jalad liiguvad justkui iseenesest igapäevastel rännakutel.
Näiteks rattaga sõites ning trepist üles minnes annab energia olemasolu ja voogamine tuntavalt märku. Nii hea on liikuda.
Hinges on kerge ja seletamatu rõõmu tunne.


Kohtumiseni uuel kursusel!


MaarikaTere Riina

Mis eristab minu jaoks shindo harjutusi teistest harjutustest, mida olen harrastanud?

Mind on viimasel ajal võlunud need praktikad, mille puhul tajun kehas energia liikumist ja muutust. Harjutused ise on sageli piinavad või taluvuse piiril, ent toime hoopis teistsugune kui muudel füüsilistel harjutustel. Mõnikord kroonib pingutusi avardumine ja see on tohutu kingitus. Fookus on seespool toimuval- ja iga tund on nii põnev! 

Mida olen shindo kursustelt saanud? 
Taipamisi, elurõõmu, lootust , usku ja armastust. Klaverimuusika , mis tundides mängib on lummav. 

Millist mõju või muutusi märkan enda meeles/kehas/emotsionaalses seisundis shindo kursuse ajal?
Suuremat meelerahu elu olukordadega toimetulekuks ,usalduse kasvu,et asjad laabuvad- see on väga suur asi minu jaoks. 

Millele võiksin juhendajana tähelepanu pöörata? Mida teisiti teha?
4. Tunni jooksul tegeleb igaüks iseendaga ning õnneks on sul juhendamiseks väga hea hääl, sa valdad hästi sõna, see toimib. Veidi puudust tunnen tundi sisse-ja väljahäälestamisest, ent see võib tulla sellest, et olen teinud kundalini joogat ja seal on selleks kindlad mantrad. 


Aitäh, Riina !
Anne


Tere!

Minu jaoks oli see kursus ootuspärane.

Õpetaja on ju oma ala professionaal!

Tore on, et ta suudab tunni jooksul ka igat osalejat personaalselt aidata.

Olen väga rahul, kui kõik jätkub endistviisi.

Vaike

Mis eristab minu jaoks shindo harjutusi teistest harjutustest, mida olen harrastanud?


Usaldus ja rahulik keskendumine ja on vist märksõnad, mis esimesena pähe tulevad. Et neid harjutusi kodus, omaette, sama tõhusalt ja keskendunult teha saaks, ma hästi ei usu, või on see juba kõrgemate tasemete teema, millest algaja ei saa veel aru.:)
Mulle väga meeldib, et tund paistab kujunevat nii, nagu selle grupi jaoks hetkel kõigeparem tundub.

Mida olen shindo kursuselt saanud?
Peaksin vist kirjutama sellest, kuidas ma kursusele sattusin: Üks mu tuttav osales varasügisel ühel Sinu kursusel (kursus oli vist keskendunud alaselja probleemidele) ja ta tuli millalgi otse tunnist ühele sünnipäevapeole ja oli kuidagi nii imeliselt barjäärivabalt rahulik ja kohal, et hakaksin uurima, kust ta ometi tuleb. Kui ta kirjeldas, siis mõtlesin, et tahan ka vägaväga selllises trennis (?) käia, et peale seda samasuguses meeleolus olla.
Seda olen ma arvatavasti saanud küll :)

Millist mõju või muutusi märkan enda meeles/kehas/emotsionaalses seisundis shindo kursuse ajal?
See on olnud erinev. Iivelduse-kogemusest ma Sulle millalgi kirjutasin ja rohkem ma seda sellisel kujul kogenud ei ole. Sellest on isegi vist natuke kahju: iivelduse möödumine ja pärastine olemine oli imeliselt hea.

Enamasti olen tundnud endas rahulikku voolamist. Kui suudan hästi keskenduda, siis ongi vist "voolamine" kõige õigem sõna.
Mõnes tunnis ei suuda ennast kuidagi sellele lainele viia : ma ise tunnen, et see võiks olla selline usaldamiseküsimus, Mõnikord ei oska sellele teekonnale kaasa minna. Siis lihtsalt teen kaasa ja püüan vähemalt ilusaid mõtteid mõelda :)

Millele võiksin juhendajana tähelepanu pöörata? Mida teisiti teha?
Mulle meeldib Sinu soe ja hooliv olek, loodan, et see on muutumatu :)
Meeldib tunnis muusikavalik. Mulle on muusika väga oluline ja mulle väga meeldib, kui saan aru, kui keegi grupikaaslastest ka seda tähtsaks peab.
See on ka põnev olnud, kuidas muusika valid, või siis tunni keskel ka ümber valid.

Kui midagi tunnis häirib, siis neil kordade kui kogu grupp on kohal, on ikka natuke kitsas, olgem ausad. Kui juba 3 inimest puudub, on palju parem. Aga mitte sellest viimasest ei tahtnud ma kirjutada:)

Aitäh, Riina, huvitav teekond on.
Kulgen uudishimulikult edasi.
Liis

Tere Riina!
Tahan teid ja kogu shindo/jomon kursus 1 fantastilist seltskonda tänada imelise esimese kursuse eest! Ei osanud kohe midagi oodata ja see kursus oli tõesti parimast parim! Hingamine ja harjutused viisid väsimuse ja stressi ja kehal oli pärast tundi alati tõeliselt vaba olla ja seltskond oli tõesti imetlusväärne! Suur-suur tänu kõigile imelise kogemuse eest!

Soovin teile kõigile kaunist päikeseküllase sügise jätku ja edukat täna algavat uut teist kursust:).
Parimast parimate soovidega,
Kairit Mikkel


Liina Vask: 
"See lugu oli nii... Ma muidugi neid arstlikke termineid täpselt ei tea... 
2017. aasta algul tabas mind uskumatu kaelavalu. See polnud tingitud külmetamisest või "kaela ära magamisest". See justkui oli tekkinud ei kusagilt. Valu ei olnud pidev, aga see tekkis alati ootamatult ja oli kohati nii tugev, et hakkasin pea keeramist kartma. Eriti autoroolis olles. Midagi tuli ette võtta.
Kuna mulle arstide uksi kulutada ei meeldi siis hakkasin otsima võimalusi kuidas ise end aidata. Meenus, et aastaid tagasi sain proovida shindo venitusi ja mäletan, et see sobis mulle. Tuhnisin natuke internetis ringi ja avastasin, et nagu tellitult algas Joogakekuses Riina Kasterpalu juhtimisel shindo kursus algajatele.

Esimeses tunnis ütlesingi, et tulin shindod praktiseerima oma kaela pärast. 
Kuna tulemused ei tulnud loomulikult kohe, käisin ikka igaks juhuks perearsti juures ka ära. Saadeti röntgenisse. Tulemus? "No kaelalülid on jah natuke deformeerunud, aga ei midagi hullu. Tüüpiline "nutikael". Ega sellega midagi teha ei annagi" ütles perearst. 

Aga mina jätkasin shindo venitustega. Paar korda käisin Riina juures ka eratunnis. Kaelavalu hakkas vähenema ja tänaseks on täiesti kadunud!

2017. aasta lõpus sai kaelast tehtud MRT. Füsioterapeut, kelle juurde sattusin hoopis teisel põhjusel, vaatas kahte erinevat pilti minu kaelast ja oli siiralt imestunud, et nn. "nutikaelast" ja kõveratest kaelalülidest pole jälgegi. Et on justkui kaks täiesti erinevat kaelapilti. Et aasta algul tehtud pildil on kael väljapoole kummis, aasta lõpus tehtud pildil aga on kael nagu kael olema peab. Uskumatu!

Aitäh Sulle, Riina!"

 &&&
Merje:
Minule oli see tund meeldetuletuseks, milline hea ja eriline tunne valdab pärast Teie Shindo/Jomon
tunde. Selline imeline rahu eneses. Samuti tuli esile minus kinniolnud emotsioon, millest oli kergendus vabaneda.