UUS!
Emotsioonide vabastamise seansid veebis.
 

Olen läbinud META-EFT terapeudi väljaõppe, mida toetab 7-aastane õppimine Thomas Hübli kursustel. Alates novembrist 2019 kuulun tema intensiivprogrammi TWT6 (Timeless Wisdom Training) gruppi. Thomas Hübli õpetus on tänapäevane, traditsioonideülene, sügavalt eetilise kaasaegse müstiku lähenemine on ühendatud uusimate traumateraapiate tehnikatega. Eelduseks on terapeudi enda pidev töö iseendaga ja pühendumine vaimsele kasvule elades igati tavapärast elu kaasaegses ühiskonnas.

Uus elukorraldus ja teadmatus toovad esile nii vanu kui ka uusi pingeid. Saan olla Sulle toeks kui tunned, et emotsionaalne foon häirib Sinu igapäevast toimetulekut või tunned lihtsalt, et tahaksid oma ellu rohkem maandust ja meelerahu.

NB! EFT seanss eeldab valmisolekut oma tõrjutud emotsioone kogeda, see ei ole mõeldud psühhiaatrilise ravi asendusena!
Võta EFT seansi soovi korral
ühendust meilitsi riina@tulesina.ee

Shindo
(s.h Jomon, Sonkyo) ja Ki-shiatsu teraapiaid tehakse läbi riiete, põrandal mati peal. Selga sobivad mugavad, vaba liikumist võimaldavad riided, eelistatud on pika säärega püksid, pikkade varrukatega särk ja sokid. Shindo varbamassaaži jaoks on vajalikud varvassokid.


EFT ehk energiapsühholoogia seanss eeldab aktiivset koostööd. Seansi eesmärgiks on toetada allasurutud emotsioonide kogemist ja nende vabastamist. See protsess võib olla paras väljakutse, iseäranis kui tegemist on traumaatiliste või lihtsalt valulike kogemustega, mida on aastaid proovitud maha suruda. Seansi edukus sõltub usalduslikust kontaktist ja valmisolekust emotsionaalset koormat kergendada. Seansi ajal istutakse toolil, koputatakse sõrmedega kindlatel energiameridiaanide punktidel ja kasutatakse abistavaid lauseid, mis aitavad kontakti saada ka mõtete tasandiga. Koputamise teraapia on tõhus ja kiire vahend närvisüsteemi tasakaalustamiseks ja toetavate mõttemustrite omandamiseks.

Shindo® meetodi looja on jaapanlanna Kazuko Kuratomi, kes alates 1996. aastast on külastanud igal aastal Eestit kuni aastanin 2020. 

Shindo kätkeb endas erilisi teraapilise toimega massaaži, venitus- ja lõõgastusharjutusi. 


Shindo süsteemi kuuluvad meridiaanide venitusedJomon ja Sonkyo asendid mõjutavad inimest tervikuna, kuigi võivad esmalt paista lihtsalt füüsiliste harjutuste komplektina. Shindo, Jomon ja Sonkyo massaaž eeldab vastuvõtjalt kaasa töötamist, teadlikku väljahingamist ja valmisolekut oma pingekolletest läbiminekuks. Isikliku vastutuse osa Shindo massaaži vastuvõtmisel määrab tulemust olulisel määral.

Ki-shiatsu on Jaapani päritolu kogu keha teraapia, mis on välja arenenud Shizuto Masunaga zen shiatsust. Seansi alguses tehakse kõhudiagnostika, millest selgub siseorganite tööd mõjutavate energiameridiaanide seisund. Meridiaan võib olla üle- või alatoonuses, mõlemal juhul on organismi tasakaal häiritud. Teraapia käigus mõjutatakse õrnade sõrmevajutuste ja kergete sõrmevenituste abil energiavoogu meridiaanides peas, kaelal, kätel, jalgadel ja seljal, tuues süsteemi rohkem tasakaalu ja andes organismile tervendava impulsi. Ki-shiatsu on leebe ja tõhusalt lõõgastav.

Ki-shiatsu, EFT , Reiki ja Shindo süsteemi kuuluv Küünenahameetod (ka tikumeetod) on eelkõige energeetilise toimega teraapiad. Küünenahameetodi nimetus eesti keeles on ehk pisut eksitav, inglise keeles on see toothpick method. Kuigi nimi viitaks justkui torkimisele, on see oma olemuselt leebe, ent tõhus tervendustehnika. Küünenahameetodit rakendatakse katmata nahal (sõrmed, varbad, kõrvad, valutava piirkonna kohal), aga vajadusel saab seda teha ka läbi riiete. 

Kui tunned, et Sinu elus on korraga saanud kõike liiga palju ja Sa ei suuda sissetuleva infovoo ja emotsionaalse turmtulega enam toime tulla, võib abi olla Ki-shiatsust, EFTst ja/või Küünenahameetodist, et tasakaalustada ja toetada närvisüsteemi. Küünenahameetodist on saadud abi krooniliste valude, põletike, luumurdude, halvatuse tagajärjegede leevendamise ja teiste tervisehäirete korral.

Reikil, Ki-shiatsul ja Küünenahameetodil on tugev lõõgastav toime, saajal ei ole vaja muud teha, kui lubada endal lõdvestuda. Lõdvestunud organismis aktiveerub parasümpaatiline närvisüsteem, mis stimuleerib keha enesetervendusvõimet.  

Kõikide teraapiate tulemuslikkus oleneb eelkõige vastuvõtja eelhäälestusest. Tervenemise aluseks on soov terveneda ja usaldus oma keha vastu.
Vastupanu tervenemisele on meie loomulik ja küllaltki sage reaktsioon, sellegi teadvustamine on esimene samm paranemise teel. EFT meetodi abil on võimalik vähendada ennastkahjustavaid mustreid ja võtta maha vastupanu tervenemisele.